25 February 2026

Komend weekend bloemencorso

Komend weekend bloemencorso

Zaterdag 22 april is er weer een bloemencorso. Er doen 16 praalwagens mee en 30 rijk versierde luxe wagens.

Op dit moment worden de bloemen er voor geplukt; voornamelijk hyacinten. De tulpen laten nog een paar, hopelijk zonnige, dagen op zich wachten.

Er is dit jaar geen centraal thema, waardoor iedere ‘adoptant’ van een praalwagen vrij is om een eigen onderwerp te kiezen. Ook is er dit jaar meer focus op duurzaamheid.

Voorbeeld; er zullen mycelium platen worden gebruikt om de bloemen in te steken ipv piepschuim platen. Mycelium is een compostbaar materiaal gemaakt van paddenstoelen.

Koningin Maxima neemt woensdag een kijkje bij de 400 vrijwilligers die dan hard bezig zullen zijn met het steken van de bloemen.

Zaterdag begint de optocht om 9.00 uur in Noordwijk, waarna de praalwagens door de hele bollenstreek zullen gaan.

Zondag staan de wagens geparkeerd in Haarlem waar ze de hele dag te bewonderen zijn.

Bron: Haarlems Dagblad