19 March 2026

Supermarktprijzen stijgen voorlopig niet door conflict

Supermarktprijzen stijgen voorlopig niet door conflict

De spanningen rond Iran hebben nu nog nauwelijks invloed op supermarktprijzen. Volgens een Rabobank-analist duurt het vaak maanden voordat hogere energie- en transportkosten doorwerken in de winkel, doordat producenten met langlopende contracten en voorraden werken.
Pas als het conflict lang aanhoudt en olie- en gasprijzen hoog blijven, kunnen prijzen later dit jaar stijgen. Vooral producten in blik, glas en plastic, en voedsel dat veel transport of koeling nodig heeft, zijn dan gevoelig.
Ook duurdere kunstmest kan uiteindelijk zorgen voor hogere voedselprijzen, omdat dit aan het begin van de voedselketen staat. Voorlopig hoeven consumenten zich echter geen zorgen te maken over duurdere boodschappen.

Bron: Nu.nl
Redactie en foto: MeerRadio.nl