Automobilisten opgelet: Het is Speedweek

    Automobilisten opgelet: Het is Speedweek

    Deze week wordt in een groot aantal EU-landen, waaronder Nederland, de ‘Speedweek’ gehouden met aanzienlijk meer snelheidscontroles.

    De controles zullen vooral plaatsvinden op weggedeelten waar veel ongelukken gebeuren. Maar ook bij gevarenzones op snelwegen en doorgaande wegen wordt intensief op snelheid gecontroleerd.

    De Speedweek wordt sinds 2012 regelmatig gehouden. Het zwaartepunt van deze actieweek is woensdag. Er wordt dan 24 uur lang onafgebroken gecontroleerd

    Tijdens de flitsmarathon in augustus 2024 zijn l in Nederland ongeveer 23.000 processen-verbaal opgemaakt voor te hard rijden. Van 156 snelheidsovertreders werd het rijbewijs ingenomen, omdat ze meer dan 50 kilometer per uur te hard reden.

    Bron: AD.nl/Haarlemmermeer
    Redactie: MeerRadio
    Foto: MeerRadio