Beleef de kracht van forten tijdens het Nationaal Weekend van het Verdedigingserfgoed (Video)

AMSTELLAND-MEERLANDEN – In onze regio ligt een opvallend groot aantal forten van de Stelling van Amsterdam, die in totaal uit 46 forten bestaat. Dit weekend openen forten, bunkers en waterlinies door heel Nederland hun deuren tijdens het Nationaal Weekend van het Verdedigingserfgoed.
Bezoekers kunnen rekenen op een gevarieerd programma voor jong en oud. Zo zijn er rondleidingen met gidsen door donkere gangen en bunkers, maar ook wandel- en fietsroutes langs forten in het groen. Daarnaast zijn er stadswandelingen, vaartochten, exposities en zelfs concerten op unieke historische locaties.
De forten, ooit gebouwd als onderdeel van verdedigingslinies, hebben vandaag de dag een heel andere functie gekregen: plekken waar geschiedenis, natuur en recreatie samenkomen.
Forten in de regio
Haarlemmermeer telt drie forten, waaronder het Fort bij Aalsmeer, het Fort van Hoofddorp en Kunstfort Vijfhuizen. Ook Uithoornbeschikt over drie forten: het Fort bij Uithoorn, het Fort bij De Kwakel en het Fort aan de Drecht. In Ouder-Amstel ligt onder meer het Fort Waver-Amstel. Rondom Aalsmeer kun je het Fort bij Kudelstaart vinden. Samen maakt dit de regio tot een van de interessantste gebieden om de Stelling van Amsterdam te verkennen.
Foto: Beeldbank Haarlemmermeer
Deel dit bericht via: