23 July 2025

Blauwalg in Bosplas en Toolenburgerplas voorlopig veilig

Blauwalg in Bosplas en Toolenburgerplas voorlopig veilig

Met het aanhoudende tropische weer wordt er opnieuw gewaarschuwd voor mogelijke gezondheidsrisico’s bij het zwemmen en spelen in open water.

In de Haarlemmermeerse Bosplas is onlangs blauwalg aangetroffen. Zwemmen wordt nog steeds afgeraden, vooral omdat een bestrijdingsinstallatie door vandalisme is beschadigd.

De Toolenburgerplas is wel veilig bevonden voor recreatief zwemmen. De waterkwaliteit wordt hier regelmatig gecontroleerd en is volgens het Hoogheemraadschap op dit moment in orde.

Toch geldt: wees alert. Blauwalg gedijt goed bij warm, stilstaand water. Zwemmers wordt aangeraden om voor vertrek Zwemwater.nl of de Zwemwater App te raadplegen, en altijd te letten op waarschuwingsborden bij de plassen.

Bron + foto: Redactie MeerRadio/Saskia van Kampen