14 March 2026

Column burgemeester Schuurmans op InforMeer

Column burgemeester Schuurmans op InforMeer

In haar wekelijkse column op InforMeer schrijft burgemeester Marianne Schuurmans deze week: Ach, het waren maar drie wijntjes. Dat zeg je dan, als je een ongeluk hebt veroorzaakt. Of tegen de moeder van een kind dat je net hebt aangereden. Schuurmans zet het even scherp aan, maar het is  herkenbaar. Je staat bij de tennisvereniging of restaurant en denkt nog eentje dan en dan ga ik naar huis.

Je maakt de afweging: neem ik een taxi of pak ik de auto? En daarmee het risico. Het vermogen om afstanden in te schatten en reactiesnelheid vermindert. Gemiddeld komen er elk jaar 75 tot 140 mensen om in het verkeer waarbij alcohol een rol speelde.

Alcohol is een grote vijand in het verkeer. Maar drugs en lachgas zijn ook flink in opmars. Vooral jongeren als ze een ballonnetje lachgas hebben opgezogen. Die denken, ‘ach, het gaat wel’. Maar hoe klein voel je je als je bij een ziekenhuisbed staat, omdat jij iemand hebt aangereden? Niet alleen hun leven is kapot, ook dat van jou.

Bron: InforMeer