8 July 2026

Informatieavond druk bezocht

Informatieavond druk bezocht

Veel bewoners uit Halfweg bezochten de informatieavond over de werkzaamheden aan het sluizencomplex naast de spoorlijn Amsterdam–Haarlem. De bijeenkomst vond plaats in Museum Het Stoomgemaal.

Het Hoogheemraadschap van Rijnland is inmiddels gestart met de werkzaamheden. Er komt een extra opening in het oostelijke eiland, zodat bij hevige regenval meer water kan worden afgevoerd. Daarmee neemt de kans op wateroverlast in de Haarlemmermeerpolder en het Rijnlands gebied af.

Ook wordt het historische sluizencomplex gerestaureerd en het terrein opnieuw ingericht. Tijdens de informatieavond konden bewoners de plannen bekijken en vragen stellen over de werkzaamheden en bereikbaarheid. Volgens de planning zijn de werkzaamheden in maart 2028 afgerond.

Bron: Rodi.nl
Redactie: MeerRadio
Foto: Beeldbank Haarlemmermeer/Kees van der Veer