15 February 2026

Sneeuwval zorgt voor problemen in de streek

Sneeuwval zorgt voor problemen in de streek

AMSTELLAND-MEERLANDEN – De sneeuwval die zondagmiddag over een groot deel van het land trok, heeft geleid tot problemen in de streek. Er zijn ook flinke verstoringen in het vliegverkeer. Luchtvaartmaatschappij KLM heeft vanaf 17.00 uur tot middernacht zeker 150 vluchten geannuleerd van en naar Schiphol.

Volgens de luchthaven zorgde de aanhoudende sneeuwval voor beperkte zichtbaarheid en extra werkzaamheden om de start- en landingsbanen schoon te houden. Om de veiligheid van passagiers en personeel te waarborgen, werd besloten een groot aantal vluchten te schrappen.

Niet alleen KLM werd getroffen door het winterse weer. Ook enkele andere luchtvaartmaatschappijen annuleerden hun vluchten met bestemming Schiphol. Reizigers wordt geadviseerd de actuele vluchtinformatie te controleren bij hun luchtvaartmaatschappij en rekening te houden met vertragingen.

De ANWB waarschuwt ook voor plaatselijke gladheid op de weg.

Het winterse weer is naar verwachting van korte duur. In de loop van de nacht gaat de sneeuw over in regen. Maandag is er kans op enkele buien en stijgt de temperatuur naar vijf tot zeven graden.

Bron: Schiphol, KLM & ANWB
Foto: Amsterdam Schiphol Airport